У Львові створено арт-галерею під відкритим небом «Вікна в минуле»

Воскресенье , 6 июля 2014, 11:27
5 липня 2014 року завершився соціально-мистецький проект «Вікна в минуле», у якому взяли участь відомі художники з різних куточків країни. За підтримки першого українського пива ТМ «Львівське» львів’янам та гостям міста було презентовано незвичайну арт-галерею під відкритим небом. Авторські картини прикрасили кам’яниці у старому центрі славного Львова.
У Львові створено арт-галерею під відкритим небом «Вікна в минуле»

ТМ «Львівське» завжди охоче дбає про культурний та історичний спадок рідного міста. Це добра традиція, що зародилася ще за часів славетного Роберта Домса – найвідомішого власника Львівської пивоварні, підприємця й мецената. Кажуть, пан Домс був справжнім поціновувачем мистецтва. За легендою, відвідуючи країни Європи з метою поповнення своєї «пивної» скарбнички унікальних рецептів, він також любив насолоджуватися експозиціями місцевих галерей та музеїв. А 1885 року у Львові він заснував благодійний фонд, під патронатом якого у місті відкрили притулок для збіднілих та хворих художників та літераторів. І ось сьогодні, більш ніж 100 років потому, справу по відродженню мистецтва й культури у Львові продовжує ТМ «Львівське». До 300-річчя Львівської пивоварні, яке відзначатиметься наступного року,  бренд підтримав проект «Вікна в минуле».

       Творчий проект  стартував у стародавньому місті Лева у червні цього року. У рамках арт-пленеру українськими митцями була створена серія портретів представників міських ремісничих цехів Львова 17-18 століть на фасадах кількох львівських кам’яниць у старому місті, біля площі Коліївщини, з відповідними гербами і атрибутикою. Таким чином, сьогодні львів’яни та гості міста можуть дізнатися більше про історію свого міста та побачити картини, на яких зображені представники різноманітних ремісничих об’єднань Львова: пивоварів, кравців, пекарів , ковалів, бондарів, купців, римарів, мечників, малярів та музикантів.

У проекті «Вікна в минуле» зголосилися взяти участь 12 митців з усієї України. Художній нагляд за мистецьким процесом здійснював відомий в Україні і далеко за її межами художник Володимир Костирко.

Львівських майстрів у проекті представляють Володимир Костирко, Євген Равський та Ольга Кравченко. З Києва для створення галереї під відкритим небом приїхали художники Олег та Марина Татарінови. Також у арт-пленері взяли участь відомі українські митці Богдан та Юлія Поліщуки (Миколаїв), Аліна Гордієнко (Одеса), Олександр Антонюк (Хмельницький), Олександр Король (Харків), Надія Кріворотова (Олександрія, Кіровоградська область), Юрій Павлик (Мукачево, Закарпатська область).

Нагадаємо, що проект «Вікна в минуле» організований Львівською обласною громадською організацією «Срібні Крила» спільно із ТзОВ «Кубок Лева» та проходить за сприянням Львівської міської ради та підтримки ТМ «Львівське». Більш детальну інформацію про проект можна знайти на сайті www.lvivske.com.

 

Юрій Задніпряний, заступник генерального директора з розвитку проектів Carlsberg Ukraine: «“Львівське” традиційно опікується історичною спадщиною рідного міста Лева та України в цілому. На рахунку бренда десятки соціальних проектів різного масштабу  і сьогодні їх колекцію поповнили «Вікна в минуле». Напередодні 300-річного ювілею Львівської пивоварні, що буде святкуватись вже наступного року, ми прагнули винести на вулиці міста живу багатогранну історію легендарного Львова, створити щось абсолютно нове, що вразить не тільки мешканців, а й гостей міста, сприятиме їх духовному та культурному збагаченню. Сподіваюсь, нам це вдалося».